I na podzim se něco děje

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > I na podzim se něco děje

I když podzim nepatří mezi nejoblíbenější roční období a řada z vás si jistě dovede představit zábavnější měsíce, nemusí být vždy nezajímavým mezidobím mezi sluncem rozzářeným létem a vánočním cukrovím provoněnou zimou. Krásy paní  Přírody, která maluje červenými a žlutými barvami stromy a keře kam jen oko pohlédne, se může pěší i automobilista kochat na  procházkách i výletech, houbaři dokončují úspěšnou sezónu  a dětem padají kaštany přímo na hlavy. Těm, kteří by však nechtěli trávit volný čas přímo v přírodě, nebo je na ně zkrátka už příliš velká zima, nabízí Tachlovice řadu dalších aktivit, kterými obyvatelé obce i jejího okolí  mohou podzimní období zpestřit.

Z akcí, které pořádají v Tachlovicích si má možnost vybrat opravdu každý. Těm nejmenším je věnován například Lampionový průvod na konci října  nebo Rozsvěcení vánočního stromku  spojené s mikulášskou nadílkou v závěru listopadu. Rodiče se mohou k dětem přidat na Vánočních dílnách, které se letos díky brzkému počátku adventu konají také na konci listopadu. Nebo může celá rodina společně vyrazit vysadit strom do Dědečkova sadu v předvečer tachlovického posvícení. To bude navíc slavnostně zakončeno Posvícenským koncertem v místním kostele. Kdo by však dával přednost světštější zábavě, může si přijít zatancovat na Podzimní tancování nebo si jen tak poslechnout pěkné písničky v podání oblíbeného Jiřího Škváry. Ten pohladí ucho spíše starší generaci. Té se také poprvé přijde v plné kráse představit i místní dětský pěvecký sbor Barvínek a to v rámci Odpoledne pro seniory. Barvínek má za sebou sice již desítku veřejných vystoupeních, ale v Tachlovicích vystoupí v plné sestavě až nyní.

Jak je vidno, i na malé obci se dá kulturně a společensky žít a to i přesto, že za humny láká  velkoměsto. Ne každý však má chuť po celodenní práci trávit v umělém osvětlení večerní Prahy i svůj volný čas. Organizátoři, kterými je buď místní obecní úřad nebo občasné sdružení  budou každopádně rádi, za každého spokojeného návštěvníka.

Aktuality

  • Smutná zpráva
    Dne 17.května opustila navždy naše řady členka spolku TOPAS paní Alena Votavová. Její kamarádská povaha a šmrnc, který v sobě měla a uměla ho v podobě dobré nálady šířit dál, nám už nyní chybí.
    17. 5. 2012
  • Humanitární sbírka
    Sběr použitého textilua ošacení pro Diakonii Broumov se koná 20.-21.4. v budově obecního úřadu. Děkujeme, že pomáháte!
    19. 4. 2012
  • Staročeské máje v Tachlovicích
    Májový průvod obcí, kácení májky a veselice pod širým nebem jsou zpět. Po mnoha letech se pokusíme navázat na tradici a oživit májové slavnosti. Dne 26.května si každopádně nenechte ujít Máje v Tachlovicích !
    10. 4. 2012

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Podporujeme školní projekt Mikroskopy Radka Linharta ml. Mikroskopy - školní mikroskopy a postupy mikroskopování

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Navštivte partnerské stránky Obec Vrčeň

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Sledujeme Olympijské hry a fandíme českým sportovcům

Líbí se nám plavání kojenců a batolat